Bootstrap

Покрокове налагодження роботи жовчевого міхура. Розрідження жовчі. Дискінезія, сладж, холестеринові камінці у жовчевому.

Тема досить об’ємна якщо розбирати усі нюанси. Людям з КАМІННЯМ в жовчеврму міхурі така схема НЕ ПІДІЙДЕ! 

При дискензії, сладжі є показання до курсу ТЮБАЖІВ. Але спершу слід наповнити організм вітамінами, скорегувати харчування, трохи заживити слизові та розрідити жовч. Коли вже розрідили жовч то у раціоні повинна бути велика кількість корисних жирів. Сон та спокій дуже важливі. Вечеря за три години до сну. 2 години до сну також не користуватись телефонами, планшетами. Краще почитати книгу, прйняти ванну, розслабитись.


Якщо ви тільки розпочали роботу з жовчним і навіть на гарячу воду у вас йде закид жовчі у шлунок - слід приймати спазмолітики (дуспаталін, тримспа, ношпа та інші) - необхідно звернутись до гастроентеролога на цьому етапі. Так само якщо у вас є постійне здуття та розпирання кишківника - звернутись до гастроентеролоога та пролікувати імовірний Синдром надмірного бактеріального чи грибкового росту. 

Тим хто бажає проводити такі курси 2 рази на рік - то тривалість жовчогінного курсу може бути 3 місяці.
Людям з хронічними захворюваннями, та якщо приймають якісь медичні препарати постійно - бажано підтримувати жовчний також постійно. Трав є багато. Головне міняти збори, чергувати з гіркотами з iherb. 

Ну і найважливіше це ХАРЧУВАТИСЬ ЗДОРОВО ПОСТІЙНО і ВОДИ пити достатьо ПОСТІЙНО.

Етап 1. Сон та робота зі стресом. Починаємо першочергово заспокоювати нервову систему, та продовжуємо це робити постійно. 

Адаптогени, магній (400-600 мг), лікувальна фізкультура, улюблена фізична активність, масажі, сауни, ванни з магнієм, аплікатори, дихальні вправи, медитація, психолог, рослинні заспокійливі засоби, прогулянки на свіжому повітрі, добавки для покращення сну, мелатонін. 

Етап 2. Харчування та дефіцити.

Не повинно бути дефіцитів - заліза, вітаміну Д, магнію, цинку.

Якщо присутні ці дефіцити - закриваємо їх.

Їжа : забрати з раціону - фастфуд, консерви, ковбаси, чіпси, соки, солодкі води, алкоголь, продукти з глютеном, молочні продукти, пасльонові. В ідеалі дотримуватись протоколу Палео (крупи теж не вживати). Такого харчування слід дотримуватись 3 місяці. Потім розглянути чи корисно вам вживати глютен, коров’ячі молочні продукти чи краще уникати їх. 

В цей час продовжити приймати магній (400-600 мг) та додати: Вітамін Е 400ме (токоферол та токотрієнол) + Вітамін А ретинол (5000МЕ)+ Вітамін D+K2 від 2000 до 5000 (під контролем аналізів) + селен 100 мкг+ цинк 25 мг + мідь 1 мг + йод 250 мкг. На 3 місяці, а можливо і довше. 

Підтримати низьку кислотність шлунку - капсулами з яблучним оцтом, бетаїном гідрохлоридом, Плантаглюцид(аптека). 

Підшлункову залозу підтримати ферментами рослинного походження, на iherb їх багато. Наприклад: Enzymedica Digest.

 

Після  1 місяця такого харчування  почати Етап 3 -  заживлювати слизову за допомогою:

Киселю з льону, добавок - глутаміну, цинку карнозину, алое, кореню алтеї лікарської, кори слизького в’яза, екстракту кореню солодки, N-ацетил-D-глюкозаміну. 

Також обов’язково слід додати Сахароміцети буларді, на 1 - 2 місяці.  

Заживлення слизової триватиме у часі індивідуально для кожного. Мінімум 3 місяці, а краще довше - слід приймати ці препарати або їх комбінації. 

 

Після 2 ох тижнів заживлення слизової починати  Етап 4 - пити гарячкувату воду:

Гаряча вода 40-45 градусів. За 30 хв до їжі. Також впродовж дня, щопівгодини по 100 мл. 

 

Після 2 ох тижнів пиття води почати  Етап 5 - вводити добавки для збільшення утворення жовчі:

Лецитин соняшниковий/яєчний - від 3600 мг до 6000 мг, натще з водою на ніч. Від 6 місяців і до року. Змінюйте виробників та форму Бад (капсула, порошок, рідина)

Tudca - від 500 мг до 1000 мг,  натще з водою на ніч. Від 6 місяців і до року. Потім можна робити перерви та підбирати інтервали прийому індивідуально. 

Taurine - 1000 мг, За півгодини до сніданку чи обіду 2 місяці. Потім слід робити 1-2 місяці перерви. 

Chanca piedra - якщо в капсулах по 500 мг - тоді 3 рази в день за 30 хв до їжі. Якщо у рідкій формі то згідно з інструкцією. 3 місяці.

В раціоні збільшити кількість корисних жирів!

 

Після 2 - 3 ох тижнів Етапу 5 Вводимо Етап 6 -  жовчогінні трави. 

Трави:

Кульбаби корінь, артишок, вахта, полин, календула, ромашка лікарська, м’ята, орегано, череда, парило, деревій, лабазник, цмин, лаванди квіти, пижмо, астрагал, цикорію трава, кукурудзяні приймочки, кора осики, коріандр. 

Можна купуватиготові настої/екстракти на iherb та приймати згідно з інструкцією. Можна купувати сушені трави та заварювати у термосі 1 столова ложка на 300 мл води - 1 годину. Готовий чай довести до 300 мл та вживати за 30 хв до їжі у теплому вигляді. Зберігати готовий чай можна 2 дні у холодильнику. 

Можна робити збір з трав та заварювати потім 1 столову ложку збору. 

Змінювати збір/рослину можна щотижня. Це вам підкаще ваш організм.

 

Увага! На етапі води Етап 4 або Етап 5 можуть виникати спазми сфінктера Одді та жовчевого міхура! Тут розглянути (самостійно чи з лікарем) прийом: но шпа, дуспаталін, тримспа, спазмалгон, спазмомен. Також виключити наявність СНБР (синдрому надмірного бактеріального чи грибкового росту) у тонкому кишківнику. Цей надлишок газів може тиснути на жовчний та спровокувати спазм, тому слід пролікувати декількома курсами натуральних чи аптечних антибіотиків/антимікотиків цей синдром. Препарати: Альфа нормікс, Ніфуроксазид, Ністатин, Флуконазол, олія орегано, олія кмину, екстракт часнику, монолаурин, пау д’арко, Neem, Берберин та інші. Також сорбенти!

 

Підсумок. Комусь (а найімовірніше більшості з нас) потрібно постійно підтримувати здорову роботу жовчевого міхура, а комусь буде достатньо проводити такі жовчогінні курси 2-3 рази на рік.