Морква та естроген.
Сира морква це дешевий та ефективний спосіб збалансувати гормони. А якщо ще й не купувати у супермаркеті, а вирощувати самому, чи купувати органічну, то можна їсти і зі шкіркою.
Можна щодня просто з’їдати одну середню морквину. Я пропоную ж смачний салат із сирої моркви. Термічно оброблена або смузі із моркви не матиме такого ж ефекту.
Якщо є проблеми з травленням, то сира морква може бути надто важкою, тому варто буде, спершу, пролікувати травну систему і тоді вводити в раціон сирі овочі.
Тож перейдемо, спочатку, до корисних властивостей.
Покращення травлення.
Велика кількість клітковини, яка міститься в сирій моркві, допомагає кишківнику регулярно виводити усю перероблену їжу. Запори — прощавайте.
Морква також збільшує час проходження їжі по кишківнику, тобто їжа ефективніше перетравлюватиметься. Як результат: менше здуття живота/запорів/дискомфорту.
Складові моркви, в кишківнику, виробляють протигрибкові та антибактеріальні речовини, це допомагає підтримувати здоровий мікробіом, а отже, кращий гормональний баланс.
Підтримує метаболізм естрогену.
Сира морква містить унікальну клітковину, яка ефективно зв’язує естроген і допомагає організму безпечно виводити його надлишок через кишківник. Клітковина зв’язується не тільки з переробленими гормонами, як естроген чи кортизол, але і з токсинами.
Якщо споживати цей салат щодня, можна зменшити прояви передменструального синдрому, менструального чи головного болю, втоми та акне.
Рецепт: 1 середня морква (подрібнити на тертці), 1 чайна ложка оливкової олії extra virgin, 1 чайна ложка яблучного оцту, сіль та перець за смаком.
Можна додавати насіння кунжуту або ще які спеції полюбляєте.
Салат із сирої моркви можна зберігати в холодильнику до 3-4 днів.
Добре їсти перед обідом, або сніданком.
У моркви є свої протипокази, які варто врахувати. Також не потрібно їсти забагато цього продукту.
Часте вживання вищих доз призведе до стану, відомого як каротинемія, жовтуватого кольору шкіри, через відкладення бета-каротину. Ця зміна кольору, яка починається у товстіших частинах шкіри, таких як підошви, долоні, коліна та лікті, стає помітніша у людей зі світлішим тоном шкіри.
Високий вміст цукру в моркві може викликати проблеми у людей з діабетом. Тому тут потрібно консультуватись з ендокринологом.
https://www.functionalps.com/blog/2012/09/28/ray-peat-phd-on-the-benefits-of-the-raw-carrot/