Метеозалежність. Профілактика.
Метеозалежність – це реакція організму на зміни погодних умов.
Метеорологічні змінні, такі як барометричний тиск, повітряна маса, температура, вологість, хмарність, швидкість вітру, опади та сонячне світло, впливають на здоров’я та змінюють концентрацію церебральних нейромедіаторів у мозку.
Наприклад, у пацієнтів з метеопатією часто спостерігається підвищений рівень адренокортикотропного гормону що призводить до таких симптомів, як пришвидшення серцебиття, тривога та дратівливість. І навпаки — зниження ендорфінів, як наслідок знижується больовий поріг.
Первинна форма метеозалежності проявляється навіть у здорових людей: болем у м’язах і суглобах, зміною настрою, фізичною слабкістю. Ці симптоми зникають, як тільки погода стабілізується.
Вторинна форма вражає пацієнтів з хронічними захворюваннями: ревматизм, гіпертонія, гіпотензія, серцево-судинні захворювання, астма, літній вік, психологічні захворювання, переломи, струси мозку, та інші.
Симптоми метеочутливості: зміни артеріального тиску та частоти серцевих скорочень; розлади шлунка; диспное (утруднене дихання); депресію (психічну та фізичну); оніміння; тривогу; дратівливість; головний біль; порушення сну; підвищену вразливість до болю в суглобах та м’язах; біль в шиї та плечах; запаморочення; бажання залишатися в приміщенні.
Щоб зменшити чутливість свого організму до зміни погодних умов слід контролювати наявні хронічні захворювання, та вводити їх у ремісію за можливості. Тобто, якщо у вас, наприклад, є симптоми надлишку гормону естрогену (фіброзно-кістозна мастопатія, міоми, ендометріоз, СПКЯ, дисплазія шийки матки, онкологія яєчників, матки та грудей) слід коригувати цей стан першочергово.
Загальні методи Профілактики Метеозалежності:
- Харчування: акцент на білок та корисні жири. Зменшити кількість вуглеводів, особливо швидких (цукор, випічка, макарони).
- Хороші полівітамінні комплекси. Особливо у період осінь, зима, весна.
- Якщо посилюється потовиділення через спеку чи інші чинники, можна приймати електроліти.
- Додатково магній, вітамін Д+К2 та залізо (обов’язково контролювати аналізи), Вітамін С, венотоніки (діосмін, рутин, кінський каштан, пікногенол та інші).
- Адаптогени. Екстракт кореня родіоли рожевої, ашваганда, женьшень.
- Заспокійливі Трав’яні збори. Ромашка, меліса, чебрець, валеріана, пустирник.
- Ванни. Ванни з сіллю (2 кг солі на ванну). Ванни з магнієвими пластівцями. Скипидарні ванни — біла емульсія для гіпотоніків, жовта — для гіпертоніків.
- Прогулянки на свіжому повітрі. Заняття спортом на вулиці.
- Терапія світлом. Це можуть бути лампи денного світла та лампи з інфрачервоним випромінюванням.
- Сон. Не пізніше 23.00. 8-9 годин сну.
- Мелатонін. Тут обережно, тільки за відсутності таких протипоказів як: підвищена чутливість до мелатоніну, вагітність і годування груддю, депресія, діабет, захворювання нирок і печінки, алкоголізм, ліки, що взаємодіють з мелатоніном, наприклад, стероїдних препаратів, антикоагулянтів, антидепресантів і бензодіазепінів.
- Добавки для покращення вироблення серотоніну. 5-гідрокситриптофан (5-HTP), Екстракт шафрану, SAM-e, L-theanine.
- Дихальні вправи. Дихання Вім Хофа.Техніка дихання: 1 цикл 1. Робите 20 вдихів-видихів. 2. затримка на видиху (30-40-50-60 сек). 3. Довгий вдих на 10 сек. Повторити ще 3-4 цикли.
- Медитація. Дуже корисна практика.
- Масаж курсами. Загальний масаж.
- Сеанси в остеопата. Тут все залежить від кваліфікації спеціаліста. Хороший остеопат дуже сильно допомагає і на фізичному і на ментальному рівнях.
Обирайте для себе комбінацію яка вас влаштовує, але чим більше пунктів з цих рекомендацій ви застосуєте — тим кращим буде результат.
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10478667/