Гемангіома печінки
Гемангіоми — це судинні пухлини, що виникають в результаті проліферації ендотеліальних клітин. Ці новоутвори найпоширеніші серед немовлят та вражають приблизно 5–10% новонароджених.
У жінок ризик виникнення гемангіоми є набагато більшим, це пов’язують з впливом естрогену. Жінкам у яких виявлено це доброякісне новоутворення обов’язково слід відмовитись від використання оральних контрацептивів. Також слід постійно дбати про здоров'я печінки: рекомендовано жовчогінні курси щопівроку за відсутності будь-яких скарг. Слідкувати за балансом естрогену та прогестерону.
Робота з домінантністю естрогену тривала та комплексна: тут і відмова від шкідливої побутової хімії та косметики, зменшення стресу, харчування, спорт, БАД (DIM, Calcium-d-glucarate, NAC, glutathione, alpha lipoic acid, вітаміни, мінерали, ензими, Пікногенол, Куркумін, вітекс та інші ).
Здорове харчування — є основним ресурсом для збереження здоров'я та профілактики розвитку гемангіом. Слід додавати в раціон багато овочів, достатньо білка та корисних жирів.
Група вчених з Румунії та Молдови провели дослідження та написали чудову статтю про натуральні екстракти рослин і ягід, які показали свою ефективність та безпеку у лікуванні гемангіом і судинних пухлин. Певні компоненти рослинних екстрактів є дуже вигідними через свою не токсичність та малу кількість побічних ефектів.
Проантоціанідини.
Проантоціанідини — це природні екстракти з кісточок винограду, чорної смородини, секвої, чорниці та журавлини.
Проантоціанідини мають вплив на антиангіогенез, антипроліферацію та імуносупресивність. Також проантоціанідини чинять протизапальну, протипухлинну, протидіабетичну, ліпідознижувальну, кардіо та нейропротекторну дію. Через незначну кількість побічних ефектів їх можна призначати навіть немовлятам та вагітним жінкам.
Найбагатшою на антиоксиданти, в порівнянні з іншим ягодами є лісова чорниця. Екстракт полуниці та проантоціанідину виноградних кісточок ефективніші ніж плоди журавлини, бузини або малини.
Листя деяких ягід мають набагато вищу антиоксидантну здатність, ніж плоди.
Наприклад — листя смородини (в нашому кліматі знайти цю чудову рослину зовсім просто).
Листя смородини містять фенольні сполуки, та багаті на вітаміни C, A та E. Позитивні ефекти на організм: гальмування вироблення прозапальних сполук, гальмування оксидативного стресу та пригнічення проліферації ракових клітин, нейропротекторний ефект, покращення травлення та сечовидільної системи.
Особливо високу ефективність мають плоди та листя зібрані в дикій природі.
Халкони.
Халкони є природними біоцидами та вважаються проміжними в біосинтезі флавоноїдів.
Халкони мають виражену антиоксидантну, протизапальну, антибактеріальну, противірусну, цитотоксичну та протипухлинну дію.
Фрукти та овочі, такі як цитрусові, яблука, помідори, боби, картопля та солодка, є основними джерелами халкону.