Bootstrap

Дієногест (Візан) - мій досвід. Побічні ефекти.

         Дієногест — це прогестин (синтетичний прогестерон) який застосовують для полегшення симптомів ендометріозу (назви препарату — Візан, Мітрен, Вігест, Маріта та інші). Також дієногест є компонентом деякий оральних контрацептивів (наприклад Клайра). 

     Коли я почала приймати дієногест, а це був 2020 рік, на ринку був лише Візан, дженериків тоді не було, і вартість його не була маленька. 

     Я дуже не хотіла починати приймати цей препарат, оскільки заздалегідь начиталась негативних відгуків про нього. Але були і дівчата яким він допоміг, і які приймали його понад 5 років. 

     Той скажений біль терпіти я вже не могла, тож почала приймати Візан.

     Прикро також що лікар, яка мені його похапцем порадила приймати, навіть не поцікавилась чи є у мене протипокази до цього препарату, наприклад: діабет, проблеми з серцевою системою, наявність захворювань печінки, або хоча б перевірила мої печінкові проби. 

     Отже, через тиждень застосування я починаю відчувати щось незвичне та вперше для себе — закиди жовчі у шлунок. Так відбувалось після кожного прийому їжі. Це було жахливо. Я звернулась до гастроентеролога, він направив мене на гастроскопію. Жовч сильно подразнювала шлунок, виник гастрит. Лікар нічого не могла сказати про вплив дієногесту на цей процес. Прописала стандартне лікування та й все. Це лікування не те щоб дуже допомагало, але на додачу до цього жахливого печіння шлунку почали з’являтися ще інші симптоми:

  • мазання щоденне
  • болі живота як при менструаціях (доводилося пити знеболювальні)
  • просто постійний біль живота, трохи слабший ніж при місячних
  • задишка
  • нервовість
  • нічні кошмари
  • кидало то в піт то в холод
  • депресивність та суїцидальні думки.

     Так, одного вечора, лежачи на підлозі у ванній, у приступі сильного болю та нервового зриву я приймаю рішення кидати цей препарат і більше ніколи його не приймати. 

     Я витримала на ньому місяць і два тижні. Треба було слухати свій організм і припиняти швидше. 

Я зараз би цього усього і не згадала, щоб вам розповісти, просто в той час я зробила записи. 

     Лікувати шлунок після дієногесту довелось ще рік, а може і більше. 

     Така реакція з боку травного тракту є частою, але чомусь не описана достатньо у побічних діях до препарату. 

     Ви не дізнаєтесь як працюватиме для вас той чи інший препарат, поки не спробуєте самі. Так, методом спроб і помилок доводиться шукати ту терапію, побічні дії якої будуть мінімальними або принаймні терпимими. 

     Усім хто приймає дієногест понад 1 рік варто робити денситометрію кісток! Якщо лікар відмовлятиме, знайдіть лікаря який вам цю діагностику призначить. 

     Адже ризик Остеопенії (захворювання, що характеризується зниженням щільності кісток, перед тим як виникне остеопороз) після 15 місяців безперервного прийому дієногесту зростає для 27.6% жінок. 

     Денситометрію кісток слід проводити кожні 2 роки!

     Бережіть себе. Завжди слухайте що підказує вам ваше тіло. 

 

     Якщо бажаєш попрацювати зі мною комплексно над проблемою ендометріозу та усім що з ним пов’язано: пиши мені у Дірект або записуйся на консультацію через мій сайт у шапці профілю. 

 

Evaluation of long-term efficacy and safety of dienogest in patients with chronic cyclic pelvic pain associated with endometriosis. A. Majorana et Al. Nov 2023.