Дисплазія. Запобіганна та допоміжна терапія.
Насамперед розповім про запобігання утворенню дисплазії:
- Не палити. Особливо електронні сигарети. У курців захворюваність на дисплазію шийки матки зростає у 2-3 рази.
- Харчуватись збалансовано, споживаючи велику різноманітність овочів, зелені та ягід.
- При терапії Оральними контрацептивами, підтримувати організм вітаміном B9, обов’язково у формі метилфолату, чи інших активних формах, а не фолієву кислоту.
- Використання презервативів під час статевого акту є важливим інструментом для запобігання впливу ВПЛ, зниження ризику зараження хламідіозом та ВІЛ, а також зниження ризику дисплазії шийки матки.
- Зменшіть сексуальні фактори ризику: кількість партнерів, статевий контакт з чоловіками, які мають генітальні бородавки, статевий контакт з чоловіками, які мають статевий контакт з жінками з генітальними бородавками або дисплазією шийки матки, і статевий акт до 18 років.
- Щорічна рідинна цитологія у гінеколога є найважливішим фактором у запобіганні раку шийки матки та у виявленні ранніх ступенів дисплазії шийки матки.
Дисплазія шийки матки є як і локальною проблемою, пов’язаною з імунітетом і здоров’ям тканин шийки матки, так і системною проблемою, пов’язаною із загальним станом імунітету та стійкістю до впливу вірусів.
Основними цілями природного лікування є зменшення впливу вірусу папіломи людини, зменшення кофакторів, усунення дефіциту поживних речовин, покращення місцевої імунної відповіді, зміцнення загального імунного здоров’я та запобігання прогресуванню раку шийки матки.
Вживання наступних продуктів змінює метаболізм естрогену таким чином, що зменшує кількість канцерогенних метаболітів метаболізму естрогену:
- часник, цибуля, насіння, морські водорості;
- продукти що містять Індол-3-карбінол: броколі, капуста, брюссельська капуста, цвітна листова капуста.
Підтримка вітамінами та рослинними компонентами:
Вітамін А.
Дослідження показали, що прийом вітаміну А (ретинолу) захищає від раку шийки матки.
Інше дослідження показало, що швидкість прогресування від дисплазії до раку шийки матки була майже в п’ять разів вищою у жінок з нижчим рівнем ретинолу в сироватці крові, ніж у жінок з вищим рівнем ретинолу в сироватці.
Вітамін E.
Низький рівень вітаміну Е в поєднанні з дефіцитом вітаміну А пов’язаний із підвищеним ризиком онкогенної інфекції ВПЛ.
Крім того, вітамін Е є потужним антиоксидантом і, отже, може пом’якшити окислювальне пошкодження, пов’язане з дисплазією шийки матки та раком.
Вітамін Е також може допомогти в лікуванні раку шийки матки, підвищуючи ефективність променевої терапії та посилюючи реакцію пухлини та хромосомне пошкодження ракових клітин, одночасно захищаючи нормальні клітини.
Вітамін С.
Більш ніж одне дослідження, продемонструвало, що спостерігається значне зниження споживання вітаміну С, а також рівнів вітаміну С у плазмі крові, у пацієнтів з дисплазією шийки матки.
Вітамін B9.
У пацієнтів із дефіцитом фолієвої кислоти зміни в клітинах шийки матки (так звана Мегалобластна анемія) і низькі рівні фолієвої кислоти в крові пов’язані з помірно підвищеним ризиком інвазивного раку шийки матки. Дефіцит частіше спостерігався у жінок. які приймають оральні контрацептиви.
Вітаміни групи B.
Вітаміни групи B, зокрема рибофлавін, тіамін і B12, мають зворотну кореляцію з ризиком CIN, що спонукає деяких дослідників до твердження про захисну роль, яку вони можуть відігравати при раку шийки матки, знижуючи ризик на 50-90 відсотків для верхніх меж. споживання.
Жінки з найвищим рівнем B12 у сироватці менш схильні до стійкої інфекції. Потрібно визначати рівні B12 у сироватці та коригувати за необхідності.
Екстракт зеленого чаю (EGCG).
Одним із найцікавіших досягнень у лікуванні дисплазії шийки матки є опубліковані дослідження зеленого чаю. Як у лабораторних, так і в клінічних дослідженнях компоненти зеленого чаю, а саме поліфенол Е (поліЕ) і епігалокатехін-3-галлат (EGCG), виявилися ефективними проти інфікованих ВПЛ клітин і уражень шийки матки. Схоже, що долученим механізмами є апоптоз, зупинка клітинного циклу, модифікація експресії генів і протипухлинні ефекти.
Куркумін.
Останні дані підтверджують використання куркуміну для профілактики раку шийки матки завдяки його здатності пригнічувати перекисне окислення ліпідів і пригнічувати вірус ВПЛ.
Hudson, Tori. Women's Encyclopedia of Natural Medicine: Alternative Therapies and Integrative Medicine for Total Health and Wellness (p. 108). McGraw Hill LLC. Kindle Edition.