Bootstrap

Депресія. Харчування та вітаміни.

Депресія — це психічний стан, що характеризується спектром негативних відчуттів, які варіюються від незначного відчуття нещастя до повного відчаю. Хоча депресія, як правило, пов’язана з емоційними або психологічними симптомами, вона також може супроводжуватися сильним болем або іншими фізичними симптомами. Депресія здатна кардинально вплинути на життя.

Структура, що лежить в основі патогенезу депресії, є складною та мінливою серед окремих людей; як психологічні, так і біологічні фактори впливають на душевний стан людини.

Крім таких факторів як генетика, ранні травматичні досвіди, негативне мислення, особистість і темперамент, стрес і труднощі у спілкуванні з іншими, є також такі фактори що сприяють депресії: дефіцити макро чи мікро елементів, метаболічні явища (запалення, резистентність до інсуліну та оксидативний стрес), дисфункція мітохондрій, гормони стресу (глюкокортикоїди),  статеві гормони (тестостерон, естроген), та гормони щитовидної залози.

Під час лікування депресії завжди слід звертати увагу на харчування, оскільки є дослідження що показують, як те що ми їмо може впливати на розлад. Обмеження споживання солодкого та здоби, для контролю рівня цукру в крові, є дуже важливим. Найкращим протоколом є протизапальна середземноморська дієта. 

Окрім психотерапії, та можливо призначених психотерапевтом антидепресантів можна допомогти собі подолати депресію за допомогою деяких трав, вітамінів та мінералів.

Магній.

Особливо у формі - L-треонату, оскільки  здатний легко проникати через гематоенцефалічний бар’єр, на відміну від інших форм магнію. 

Ацетилцистеїн (NAC) прекурсор глутатіону. Дослідження виявили що дефіцит глутатіону та оксидативний стрес присутній у людей з біполярною депресією.

L-триптофан необхідний мозку для синтезу серотоніну, і кілька досліджень показали, що гостре виснаження триптофану може сприяти виникненню депресії. В Деяких країнах L-триптофан має ліцензію як антидепресант. В Україні, він продається в аптеках як добавка для зменшення стресу, тривоги та покращити сон.

Екстракт шафрану. Шафран і його компоненти мають численні біохімічні властивості, завдяки яким ми маємо докази ефективності шафрану в лікуванні депресії. До них відноситься модуляція серотоніну, а також нейропротекторні, нейрогормональні, протизапальні функції та сприяння зниженню оксидативного стресу.

Звіробій (Hypericum perforatum) — лікарська рослина, яка використовується для лікування неврологічних і психічних розладів, у тому числі депресії. У порівнянні з плацебо, екстракт звіробою є більш ефективним у лікуванні легкої та помірної депресії, а також зменшує симптоми та частоту її рецидивів. Його ефективність можна  порівнювати з антидепресантами.

Вітамін Д. Особливо актуальний при сезонних депресіях. Дослідження також виявили, що вітамін D3 може полегшувати симптоми депресії.

Вітаміни групи B.

B12 (метилфолат), B6 який є особливо важливим для синтезу серотоніну.

Вітамін С є важливим кофактором у синтезі серотоніну, норадреналіну та гормонів надниркових залоз.

Селен. У дослідженні, після 5 тижнів терапії добавкою селену,  багато учасників повідомили про зменшення тривоги, депресії та втоми.

Хром. Завдяки здатності регулювати рівень цукру в крові також може бути корисним при депресії.